Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2019-03-20 15:01:35 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: pzps.pl

Trener Jacek Nawrocki o fazie zasadniczej LSK

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W rundzie zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet niespodzianek nie było. W porównaniu z poprzednim sezonem skład czołowej czwórki nie zmienił się - mówi trener reprezentacji Polski Jacek Nawrocki. Przypomnijmy, że pierwsze miejsce zajął Chemik Police przed Developresem SkyRes Rzeszów. Dwa kolejne miejsca zajęły łódzkie zespoły - ŁKS Commercecon i Grot Budowlani.

W play offach zagrają jeszcze Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz oraz BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała. - Miejsca tych drużyn tuż za czołową czwórką nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem - mówi Jacek Nawrocki. - Oba zespoły zostały w podobny sposób zbudowane. Składy są typową mieszanką rutyny z młodością. Kadrowo może jeszcze Enea PTPS Piła miała podstawy, żeby walczyć o awans do play off, ale w miejscach bielszczanek i bydgoszczanek nie upatrywałbym niespodzianek.

Trener reprezentacji kobiet uważnie śledził rywalizację w Lidze Siatkówki Kobiet. - Cieszy postawa niektórych młodych zawodniczek. Na pewno Magdalena Stysiak czy Zuzanna Górecka zdały egzamin na grę w Lidze Siatkówki Kobiet. Z kolei Maria Stenzel, Martyna Łukasik czy Julia Nowicka grają w swoich klubach główne role i to cieszy. Z kolei martwi zbyt mała liczba rozegranych meczów zawodniczek, które były w reprezentacji - Marleny Pleśnierowicz czy Natalii Mędrzyk - podkreślił Jacek Nawrocki.

W piątek meczem Grot Budowlani - Bank Pocztowy Pałac rozpocznie się rywalizacja w play offach o miejsca 3-6. Dwa dni później w tej fazie rywalizacji zmierzą się ŁKS Commercecon - BKS PRIFI CREDIT. Zwycięzcy w tych parach dołączą w półfinale do Chemika i Developresu SkyRes. - Play offy powinny być ciekawe. Trudno w poszczególnych meczach wytypować wyniki - uważa trener Nawrocki.

Dodajmy tylko, że w fazie zasadniczej LSK najwięcej statuetek - osiem otrzymała Jovana Brakocević-Canzian. W tej klasyfikacji wyprzedziła ona Martę Wójcik, Chiakę Ogbogu, Julię Nowicką i Ewelinę Krzywicką. Cztery razy była nagradzana wspomniana wyżej Magdalena Stysiak - jedna z najbardziej utalentowanych polskich siatkarek.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane