Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2018-11-13 19:27:22 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: radomka.com

Shafagat Alishanova w E.Leclerc Radomce Radom

Nowa rozgrywająca w szeregach E.Leclerc Radomki Radom. Shafagat Alishanova już od tygodnia trenuje z zespołem.

Zaraz po pierwszej kolejce Ligi Siatkówki Kobiet dotarła do nas przykra informacja, że Maja Pelczarska uległa poważnej kontuzji, która na długie tygodnie może wyeliminować ją z gry. Zawodniczka przejdzie niedługo operację i jak najszybciej będzie starała się wrócić na boisko. Niestety w Radomce pilnie potrzeba drugiej rozgrywającej, która wspomoże drużynę oraz odciąży Alicję Grabkę.

W ubiegłym tygodniu do Radomia przyjechała Shafagat Alishanova. 27-letnia zawodniczka pochodzi z Azerbejdżanu. Urodziła się w 1991 roku w Baku. Ukończyła szkołę średnią, a następnie trafiła do Akademii Sportu. Grała w młodzieżowej drużynie narodowej przez 4 lata, później zaczęła karierę klubową. Shafagat występowała głównie w Azerbejdżanie, między innymi w Azerrail, Azeryolservis, czy w Shirvan. Do jej największych osiągnięć należy zdobycie 4 miejsca w Pucharze CEV z drużyną Azeryol. Rozgrywająca jest również reprezentantką kraju. Z reprezentacją Azerbejdżanu zwyciężyła European League oraz przeszła kwalifikacje do Mistrzostw Świata, gdzie doszła do finału. Skąd wzięło się u niej zamiłowanie do siatkówki?

-To nie było tak, że od urodzenia chciałam być siatkarką. To wszystko przyszło z czasem. Na pierwszy trening zaprowadził mnie wuj, za co jestem mu bardzo wdzięczna, bo teraz ten sport jest całym moim życiem. – mówi nowa podopieczna Jacka Skroka.

Shafagat przebywa w Radomiu dopiero tydzień, ale już w środę prawdopodobnie zobaczymy ją na boisku.

-Nie miałam czasu, żeby dokładnie zwiedzić miasto, ale na pierwszy rzut oka jest tu bardzo ciekawie. Naprawdę podoba mi się Radom. W zespole atmosfera jest świetna. Dziewczyny są wesołe i przyjazne. Najwięcej czasu spędziłam z Alicją Grabką, ale z resztą drużyny też dobrze się dogaduję. Wierzę, że zrealizujemy postawione przed nami zadania i mam nadzieję, że moja osoba jakoś pomoże Radomce. – kontynuuje.

Nowa rozgrywająca zostanie w Radomiu do końca sezonu. Czy ma w planach uczyć się języka polskiego?

– Po polsku umiem tylko kilka słów. Dobrze mówię po rosyjsku, dlatego dużo też rozumiem, kiedy trener daje mi jakieś uwagi w waszym języku.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane