Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2018-07-07 23:41:05 | Nadesłał: Anna Jabłczyk | Źrodlo: lsk.plps.pl

Marek Solarewicz pierwszym trenerem zespołu z Wrocławia

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Wrocławski klub rozpoczął prezentację zespołu, który wystąpi w Lidze Siatkówki Kobiet w sezonie 18/19. Po ogłoszeniu pierwszej siatkarki - Natalii Murek, przyszła kolej na przedstawiciela sztabu szkoleniowego. Pierwszym trenerem wrocławskiej drużyny pozostanie Marek Solarewicz.

Dla Marka Solarewicza będzie to trzeci sezon pracy w roli pierwszego szkoleniowca. W zeszłym sezonie poprowadził młodą drużynę, która wywalczyła na boisku prawo do gry w kolejnym sezonie LSK. Wrocławski zespół charakteryzował się nie tylko drużynowością. Sztab szkoleniowy pod wodzą Solarewicza odkrył siatkarskie „perełki” – m.in. Marię Stenzel, Natalię Murek, Weronikę Wołodko, Julię Szczurowską, dla których regularna gra, już w pierwszym sezonie występów w ekstraklasie, przyniosła bardzo dobre skutki.

Od kilku tygodni spekulowano, że Marek Solarewicz pozostanie na stanowisku pierwszego trenera we Wrocławiu i tak właśnie się stało. - Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z Markiem. Do swojej pracy podchodzi zdecydowanie więcej niż na 100%. Efekty tego zaangażowania możemy obserwać podczas meczów, ale także oceniając indywidualny rozwój poszczególnych siatkarek – mówi Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A. - Razem z Markiem szukaliśmy odpowiednich rozwiązań, by zbudować dobrą drużynę w nowych realiach finansowych. Myślę, że udało nam się to osiągnąć i zespół pod wodzą Marka przyniesie wiele radości kibicom – dodaje Grabowski.

W tym tygodniu wrocławski klub ogłosił, że w drużynie pozostanie Natalia Murek, a poprowadzi ją Marek Solarewicz. Kolejne informacje transferowe pojawią się wkrótce.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane