Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2018-01-12 23:49:15 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: inf. własna

Justyna Łukasik: Wierzę, że sięgniemy po swoje

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

- Każda z nas spodziewała się większej liczby punktów na koncie. Naszym planem jest wygrywać coraz więcej spotkań. Mecz z Impelem to chyba dobry prognostyk dla nas na przyszłość - informuje wszystkich kibiców drużyny Trefl Proxima Kraków, Justyna Łukasik. Urodzona w Gdańsku siatkarka reprezentuje jej barwy wraz z siostrą. Obie siatkarki zaprezentowały się w zwycięskim dla Trefla Proximy spotkaniu z Wrocławiem w podstawowym składzie. O nowe punkty w lidze, krakowianki powalczą na własnym parkiecie już w tę sobotę.

Aż pięć setów przyszło wam rozegrać z wrocławskimi Impelkami na ich terenie. Jak oceniasz tę wyjazdową rywalizację? Czy spodziewałyście się, że rywalki postawią wam mocny opór?

Justyna Łukasik: - Spodziewałyśmy się, ale i tak przyjechałyśmy z nastawieniem, żeby wygrać. Mecz z Impelem to chyba dobry prognostyk dla nas na przyszłość. W naszych poprzednich spotkaniach zdarzało się, że grałyśmy dobrze, a potem nieco przyciśnięte, zaczynałyśmy grać źle i odpuszczałyśmy. Tutaj dobiłyśmy do końca. Choć nie udało się zwyciężyć za trzy punkty, cieszymy się z tych dwóch zdobytych. Naszym planem jest piąć się dalej do góry w tabeli i wygrywać coraz więcej meczów.

Co zadecydowało o waszym końcowym zwycięstwie? Czuć było, że zarówno wy, jak i wasze rywalki, za wszelką cenę chcecie sięgnąć po te dwa punkty.

- To prawda, byłyśmy przecież sąsiadkami w tabeli, więc wiedziałyśmy, jaka jest stawka tego meczu. Obie drużyny szły tutaj naprawdę wyłącznie na zwycięstwo. Wydaje mi się, że o naszym zwycięstwie przesądziło to, że byłyśmy bardziej opanowane na boisku i spokojniejsze od naszych przeciwniczek. Dla przykładu: nie atakowałyśmy w aut, tylko oddawałyśmy piłki w pole rywalek, czekając aż Wrocław się pomyli, albo zrobi coś nie tak i będziemy mogły zareagować jakoś lepiej.

Waszą drużyną tworzą młode zawodniczki, takie jak ty, czy twoja siostra. Czy wśród siatkarek Trefla Proximy wykształtowała się już jakaś liderka? Jak gra wam się w ogóle w jednym klubie z Martyną?

- Ja na pewno nie poczuwam się do roli liderki (śmiech). Gramy zespołowo i chyba o to chodzi, żeby każda z nas dawała na parkiecie coś od siebie. Bywa, że jedna z nas zagra lepiej w jednym meczu, a inna w następnym. Wymieniamy się i wspieramy się nawzajem. A co do gry z siostrą - zawsze, kiedy widzimy, że ta druga mogła zrobić coś lepiej, mówimy sobie o tym i pomagamy. Sytuacja ma się podobnie także z resztą dziewczyn - nigdy nie krępujemy się powiedzieć, co akurat było nie tak.

Po zwycięstwie z Wrocławiem macie na koncie trzynaście punktów. To wynik poniżej czy powyżej waszych oczekiwań?

- Wydaje mi się, że podeszłyśmy do tego sezonu na tyle ambitnie, że każda z nas spodziewała się większej liczby punktów na koncie. Niestety, przydarzyło nam się kilka takich meczów, które zdecydowanie nie wyglądały tak, jakbyśmy tego chciały, mimo że przeciwnik był przecież w naszym zasięgu. Fakt, że nie jesteśmy zbytnio zadowolone, napędza nas do dalszej pracy. Wierzymy, że mecz z Dąbrową i runda rewanżowa, która niebawem się zacznie, wyglądać będzie znacznie skuteczniej.

Co najbardziej zaskoczyło cię w dotychczasowych kolejkach i czego życzyłabyś waszemu zespołowi w kolejnych starciach? Następnym rywalem Trefla Proximy będzie wspomniana Dąbrowa Górnicza, aktualnie ostatnia drużyna w tabeli.

- Takim najmilszym zaskoczeniem dla nas w tym sezonie był na sto procent mecz z Grotem Budowlanymi. Zwyciężyłyśmy z wicemistrzem, mimo że nie miałyśmy na tamten moment na koncie ani jednej wcześniejszej wygranej. Pamiętam, jak dobrze czułyśmy się na boisku - i tak też dobrze zagrałyśmy. W starciu z Dąbrową życzę nam przede wszystkim konsekwencji oraz walki. Mam nadzieję, że sięgniemy po swoje. Chcemy jak najczęściej zwyciężać u siebie, bo w domu to wręcz wypada (uśmiech).


* Rozmawiała Sylwia Kuś-Vega - przegladligowy.com

** Fotogaleria ze spotkania Impel Wrocław - Trefl Proxima Kraków dostępna tutaj

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane