Najnowsze newsy

Siatkówka » Ligi polskie » ORLEN Liga Kobiet

ORLEN Liga Kobiet | 2017-08-08 09:40:33 | Nadesłał: Danka Albrecht | Źrodlo: orlenliga.pl

Developres rozpoczął przygotowania

Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Organizacyjnym spotkaniem przygotowania do sezonu 2017/2018 siatkarki Developresu SkyRes. Brązowe medalistki poprzednich rozgrywek Orlen Ligi po trzech treningach rozjechały się do domów. W Rzeszowie stawią się 24 sierpnia wówczas już przygotowania ruszą pełną parą.

- Mam już od lat opracowany plan przygotowań do sezonu, według którego pracuję z zespołami i który zdaje egzamin, więc będę chciał go wdrożyć także w Rzeszowie – mówi trener Developresu, Lorenzo Micelli. Jego zawodniczki po kilku ciężkich treningach w hali na Podpromiu rozjechały się do domów, gdzie we własnym zakresie będą trenowały na siłowni. Każda z zawodniczek otrzymała zakres ćwiczeń. Po powrocie dopiero stopniowo zespół zacznie już treningi z piłkami. Na pierwszych zajęciach brakowało tylko Serbki Jeleny Blagojević, która ze swoją reprezentacją walczyła w finałowym turnieju Word Grand Prix w Chinach.

Nowa przyjmująca Developresu w narodowym zespole gra na libero, ale występy w Rzeszowie na tej pozycji nie wchodzą w rachubę, gdyż są Lucyna Borek i Agata Sawicka. Ta druga wraca do treningów po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Ze względu na kontuzję nie w pełni trenuje natomiast środkowa Kamila Ganszczyk. - W przypadku Kamili jej powrót na boisko może nastąpić dopiero w nowym roku kalendarzowym, ponieważ nawet jeśli ona będzie już w pełni zdrowa, to i tak sporo czasu zajmie jej powrót do formy tak żeby była w rytmie meczowym. Poza tym przy dokonywanych transferach nie patrzyliśmy tylko na nadchodzący sezon, ale w ogóle na przyszłość klubu i podpisując kontrakty z nowymi siatkarkami patrzyliśmy bardzo perspektywicznie. Dla mnie jako trenera tego zespołu jest niezwykle ważne, że możemy mówić o konkretnym projekcie i patrzeć na Developres także pod kątem przyszłości. Wiadomo, że w przypadku kontuzjowanych siatkarek zawsze pozostaje pewna niewiadoma co do ich stanu zdrowia i możliwości gry, z tym, że my cały czas monitorujemy stan zdrowia i przebieg rehabilitacji Wszystko mamy pod kontrolą. Wierzę również, że we właściwym momencie sezonu, kiedy będziemy tego najbardziej potrzebowali, będziemy mieli już do dyspozycji całą czternastkę. Natomiast do momentu powrotu kontuzjowanych dziewczyn do gry będziemy też mieli inne alternatywy, tak, żeby nie ucierpiała jakość naszej gry oraz poziom treningów, które są dla mnie bardzo ważne – mówi Micelli.

W połowie września ekipa z Rzeszowa wyjedzie do Czech gdzie zagra z mistrzyniami tego kraju zespołem Angel Prostejów. 20 i 21.09. rywalkami Developresu już w Rzeszowie będzie ŁKS Łódź. Pod koniec września brązowe medalistki Orlen Ligi wystąpią na turnieju w Karpaczu, gdzie zagrają z Muszynianka i Schweriner SC (Niemcy). Ostatnim sprawdzianem przed inauguracją ligi będzie V Międzynarodowy Turniej o Puchar Firmy Developres (6-8.10.). W nim oprócz rzeszowianek zagrają 18-krotny mistrz Francji RC Cannes, 9-krotny mistrz Czech Agel Prostejov, 4-krotny mistrz Polski i zdobywca Pucharu CEV Polski Cukier Muszynianka Muszyna. W pierwszy dzień turnieju 6 października testowany będzie nowy system biletowy, a cena wejściówki na cały dzień wynosi symboliczną złotówkę. W sobotę i niedzielę (7-8 października) wstęp wolny.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane