Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - ORLEN Liga Kobiet

Klaudia Kaczorowska: Rywalizacja o czwórkę zapowiada się pasjonująco
Fot. Michał Sobczak

Developres SkyRes zainkasował w meczu z Atomem Trefl Sopot kolejny komplet punktów i umocnił się na czwartej pozycji. Nad piątym w tabeli Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza ma przewagą pięciu „oczek”.[ORLEN Liga Kobiet]»

ORLEN Liga: Imponująca wygrana rzeszowianek
Zespół Develorpesu, po wygranej w trzech setach nad Legionovią, ponownie zmierzył się z ligowym rywalem przed własną publicznością. Tym razem przeciwnikiem miejscowych była drużyna Atomu Trefla. Przybyłe z odległego Sopotu siatkarki rozpoczęły ten mecz od przegranego seta, w którym zdobyły zaledwie 12 "oczek". Następne dwie partie również przebiegały pod dyktando drużyny trenera Lorenzo Micelliego, wygrane odpowiednio do: -17. W tej rywalizacji z dobrej strony pokazała bułgarska przyjmująca Kremena Kamenova. Ta 28-letnia siatkarka zdobyła dla swojej ekipy 21 "oczek". W jej ręce powędrowała również nagroda dla MVP tych zawodów.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2017-02-15 23:07:20]
ORLEN Liga: Chemik zgodnie z planem
Fot. Michał Sobczak

Okupujący ostatnie miejsce w lidze zespół z Bielska-Białej czekała trudna przed własną publicznością. Tym razem rywalem siatkarek Tore Aleksandersena był zdobywca Pucharu Polski. Policzanki rozpoczęły to starcie z impetem od zwycięstwa w pierwszej, po czym dołożyły wygraną w drugiej partii. Pomimo to ekipa gospodarza nie poddała się, wygrywając trzecią odsłonę. Podopieczne trenera Jakuba Głuszaka w zamykającym to starcie secie pokonały swoje rywalki, zapisując na swoim koncie kolejne ligowe zwycięstwo. Nagroda dla MVP trafiła w ręce Madelaynne Montano, która zdobyła 21 punktów tego wieczora.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2017-02-15 21:32:31]
ORLEN Liga: SkyRes z trzema punktami
Spotkanie Developres SkyRes Rzeszów i Legionovii Legionowo zakończyło się po trzech setach, a zwycięstwo zapisały na swoim koncie rzeszowianki. Nie był to trudny mecz dla gospodyń, bowiem zaledwie w pierwszym secie Legionowo zyskało 20. "oczek" podczas gry, w kolejnych partiach zdecydowanie wygrały siatkarki SkyResu. Rzeszowianki dzięki wygranej utrzymały się na swojej pozycji w tabeli, jednak by na niej pozostać muszą starać się nie tracić "oczek" i gromadzić komplet punktów ze spotkań. Najwięcej punktów zdobyła dla swojej ekipy Helić, statuetka MVP powędrowała jednak w ręce Kaczmar z dorobkiem 6. "oczek".[ORLEN Liga Kobiet]»

Justyna Łukasik: Pokazywać się z jak najlepszej strony
Fot. Michał Sobczak

W 19. kolejce ORLEN Ligi Atom Trefl Sopot wygrał na wyjeździe z Legionovią Legionowo 3:2 (23:25, 25:20, 22:25, 25:20, 15:8) i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. - To było ciężkie spotkanie - powiedziała Justyna Łukasik, środkowa zwycięskiego zespołu.[ORLEN Liga Kobiet]»

ORLEN Liga: Podział punktów w Legionowie
Pięciu setów potrzebowały dzisiaj sopocianki, aby w wyjazdowym spotkaniu pokonać Legionovię. Pojedynek momentami był bardzo zacięty i o zwycięstwie w poszczególnych partiach decydowały końcówki. Siatkarki Atomu Trefla dobrze zagrały w drugiej oraz czwartej odsłonie spotkania, gdzie udawało im się zbudować przewagę, której nie mogły odrobić rywalki. Również tie-break toczył się pod dyktando przyjezdnych, które pozwoliły ugrać rywalkom tylko 8 punktów. Statuetka MVP powędrowała w ręce Beaty Mielczarek, która zgromadziła na swoim koncie 17 "oczek". Przyjmująca drużyny z Sopotu nie dokończyła jednak tego meczu, gdyż z powodu urazu musiała opuścić boisko w końcówce czwartego seta.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2017-02-11 20:52:48]
PlusLiga: Tie-break dla Ostrowca
Ciężki bój mają za sobą siatkarki Enea PTPS-u Piły i KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego, ostatecznie zakończył się on na korzyść gości, jednak dopiero po pięciosetowym pojedynku. Pierwszą partię z pięciopunktową przewagą wygrały gospodynie, w kolejnej jednak lepsze okazały się być zawodniczki KSZO. Wynik 2:1 w setach był mocno motywujący dla przejezdnych, które to w czwartej partii pokonały rywalki do 11-stu. Prym w drużynie Ostrowca Świętokrzyskiego wiodły Brzóska i Kapturska, które zapisały na swoim koncie ponad 20. punktów. W Pile pozostało jedno "oczko" z tego spotkania, dwa natomiast przywiozły do Ostrowca zawodniczki KSZO.[ORLEN Liga Kobiet]»

ORLEN Liga: Nierówny mecz w Dąbrowie Górniczej
Podziałem punktów zakończył się mecz pomiędzy Tauronem MKS-em a Impelem. Ostatecznie po pięciu setach lepsze okazały się wrocławianki. Spotkanie było jednak dość nierówne. W pierwszej partii bardzo wysoko wygrały dąbrowianki (25:17). Podrażnione wrocławianki w kolejnej odsłonie spotkania oddały rywalkom zaledwie 11 punktów. Później pojedynek nieco się wyrównał. Silną bronią zespołu z Dolnego Śląska okazała się zagrywka. Podopieczne trenera Marka Solarewicza w tym elemencie zdobyły aż 23 "oczka". Nagroda MVP powędrowała do Agaty Sawickiej.[ORLEN Liga Kobiet]»

Megan Courtney: Będzie to kolejny sprawdzian dla naszej drużyny
Impel Wrocław pokonał Atom Trefl Sopot 3:1 w meczu osiemnastej kolejki ORLEN Ligi. - Cieszymy się ze zwycięstwa i z ważnych punktów, ale mamy też pewne wnioski do pracy przed kolejnymi meczami – przyznała po meczu Megan Courtney.[ORLEN Liga Kobiet]»

ORLEN Liga: W Rzeszowie lepszy Developres
Fot.: Anna Szłapa

W trzech setach zakończyło się spotkanie pomiędzy Developresem SkyRes Rzeszów a PTPS-em Piła. Gospodynie bez większych problemów pokonały rywalki i dopisały kolejne cenne "oczka" do swojego stanu punktowego w tabeli. W ostatniej partii pokazały swoją dominację nad przeciwniczkami pokonując je 25:10. MVP spotkania wybrano Lucynę Borek, rzeszowska libero pokazała się ze świetnej strony podczas spotkania z pilankami. Natomiast najwięcej punktów dla Developresu zdobyła Helić, a zapisała ich na swoim koncie aż 16-ście. W ramach kolejnej kolejki Orlen Ligii SkyRes zmierzy się z Bydgoszczą, z kolei Piła będzie podejmować KSZO Ostrowiec.[ORLEN Liga Kobiet]»

ORLEN Liga: Sopocianki urywają tylko seta
Dziewiąty mecz z rzędu wygrały dzisiaj siatkarki Impelu, dzięki czemu umocniły się na drugim miejscu w ligowej tabeli. O kolejne trzy punkty nie było jednak łatwo. Sopocianki mimo, że nie były faworytkami pojedynku, to potrafiły stawić opór i postraszyć rywalki. W ważnych momentach dało o sobie znać doświadczenie wrocławianek, które po rozegraniu czterech setów schodziły z boiska jako zwyciężczynie. O sile gospodyń świadczył ich atak. Siatkarki z Dolnego Śląska w tym elemencie zapisały na swoim koncie 62 "oczka", przy 45 przyjezdnych. Najlepszą zawodniczką spotkania została wybrana Joanna Kaczor, która zdobyła 22 punkty.[ORLEN Liga Kobiet]»

ORLEN Liga: Łatwa wygrana Grot Budowlanych
Fot.: Anna Szłapa

BKS Profi Credit Bielsko-Biała podejmowali na swoim terenie siatkarki Grot Budowlanych Łódź. Spotkanie zakończyło się pomyślnie dla przejezdnych, które to zwyciężyły na wyjeździe i przywiozły do Łodzi komplet punktów. W pierwszych odsłonach gospodynie walczyły o wygraną, dotrzymując kroku rywalkom. Jednak w ostatniej partii Budowlane postawiły wysoko poprzeczkę, co dało im pewną wygraną w secie. Z dorobkiem 16-stu "oczek" spotkanie zakończyła Grobelna, na drugim miejscu uplasowała się Baier, z wynikiem 14-stu punktów na swoim koncie.[ORLEN Liga Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane