Najnowsze newsy

Siatkówka - Ligi polskie - ORLEN Liga Kobiet

Monika Ptak: przechylić szalę na swoją korzyść
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W poniedziałek Developres SkyRes Rzeszów rozpocznie półfinałową rywalizację z ŁKS-em Commercecon Łódź. W rundzie zasadniczej dwukrotnie górą były łodzianki.[ORLEN Liga Kobiet]»

Patrycja Flakus: Impel walczył do końca
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Na siódmym miejscu w ligowej tabeli zakończyły zmagania fazy zasadniczej siatkarki zespołu Polski Cukier Muszynianka Muszyna. W swoim ostatnim spotkaniu z drużyną Impelu Wrocław, dopisał on ostatecznie nowe dwa punkty. - Bardzo liczyłyśmy, że zapiszemy więcej wygranych meczów, ale cóż, nie można wszystkiego przewidzieć i musimy podejść do rezultatów z pokorą - zaznacza podsumowując tę fazę w rozmowie z Przeglądem Ligowym Patrycja Flakus.[ORLEN Liga Kobiet]»

Anna Łozowska: Każdy punkt był na wagę złota
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Po starciu z ekipą Bogdana Serwińskiego, które odbyło się w środę w hali Orbita, wiadomo już, że Impel Wrocław zachował dziesiąte miejsce po fazie zasadniczej. - Waga tego spotkania była najwyższa i chciałyśmy zrobić po prostu wszystko, oddać ostatnie siły, żeby coś na tym parkiecie zdziałać. Teraz czas, by walczyć dalej. Na pewno nie odpuścimy meczów, które pozostały nam do rozegrania - zapewnia kibiców w rozmowie z Przeglądem Ligowym środkowa Impelek, Anna Łozowska.[ORLEN Liga Kobiet]»

Dwa mecze w łódzkiej Atlas Arenie na koniec sezonu zasadniczego
Fot.: Karol Zdyb

Przed nami ostatnia kolejka rundy zasadniczej Ligi Siatkówki Kobiet. Wszystkie spotkania zaplanowano na ten sam dzień i niemal wszystkie na tę samą godzinę. W łódzkiej Atlas Arenie 11 kwietnia odbędą się aż dwa mecze, a zaczniemy od pojedynku ŁKS-u Commercecon z Poli Budowlanymi Toruń.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2018-04-08 17:49:24]
LSK: Hit kolejki dla Chemika
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

W meczu na szycie Ligi Siatkówki Kobiet Chemik Police bez straty seta pokonał ŁKS Commercecon i jeszcze przed ostatnią kolejką zapewnił sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Dwie pierwsze partie można podzielić na trzy fazy. Na początku lepiej radziły sobie łodzianki. Później skutecznie doganiały je policzanki, po czym następowała wyrównana walka. W decydujących momentach zdecydowanie lepsze okazywały się aktualne Mistrzynie Polski. Ostatnia odsłona spotkania, co prawda rozpoczęła się jak poprzednia, jednak tym razem przyjezdne zaczęły popełniać proste błędy, w efekcie uznając wyższość rywalek. Najlepszą zawodniczką pojedynku okazała się Natalia Mędrzyk, zdobywczyni 12 punktów.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2018-04-07 20:39:40]
LSK: Trzy punkty zostają w Krakowie
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Wrocławianki nadal nie mogą być pewne swojej sytuacji w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Przegrana 3:1 z Treflem Proximą Kraków sprawiła, że w ostatniej kolejce będą musiały postawić wszystko na jedną kartę, by uniknąć walki w barażach. Impelki co prawda dobrze rozpoczęły ten pojedynek, wygrywają 25:23, jednak w kolejnych partiach gospodynie nie pozwoliły sobie na potknięcie. Zawodniczki ze stolicy Małopolski szybko budowały wysoką przewagę, która pozwalała im na kontrolowanie tego co działo się na boisku. W obu zespołach bardzo dobrze funkcjonował dzisiaj blok, krakowianki zapisały w tym elemencie na swoim koncie 20 punktów, a podopieczne trenera Marka Solarewicza 13. Statuetka MVP powędrowała w ręce Eweliny Brzezińskiej.[ORLEN Liga Kobiet]»

LSK: Siatkarki Developresu wygrywają w Muszynie
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Trzy cenne punkty zapisały dziś na swoim koncie siatkarki Developresu, które odniosły dziś zwycięstwo na parkiecie w Muszynie. Team Bogdana Serwińskiego nie mógł się dziś odnaleźć na boisku, co skrupulatnie wykorzystały przyjezdne. Mineralne nie potrafiły nawiązać wyrównanej walki z siatkarkami z Rzeszowa. Ekipa Lorenzo Micelliego od początku narzuciła swój rytm gry, a dobrze dysponowana Helene Rousseaux poprowadziła swoją drużynę do końcowego sukcesu w dzisiejszym starcu.[ORLEN Liga Kobiet]»

Marta Janik: Nie mamy nic do stracenia
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Torunianki tego sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Niestety ich sytuacja w ligowej tabeli jest bardzo trudna, bowiem znajdują się one w strefie zespołów, które będą musiały walczyć o pozostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Na pewno wygrana we Wrocławiu poprawiła nieco nastroje w drużynie prowadzonej przez trenera Mirosława Zawieracza. - Chciałybyśmy, żeby pojedynek z Impelkami zapoczątkował zwycięską passę, którą uda nam się dalej podtrzymać - powiedziała tuż po pojedynku w stolicy Dolnego Śląska, Marta Janik, przyjmująca zespołu POLI Budowlani Toruń.[ORLEN Liga Kobiet]»

Agata Nowak: Punkty są teraz na wagę złota
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Za zespołem POLI Budowlani Toruń zakończone ostatecznie zwycięstwem starcie z Impelem Wrocław, okupione momentami dramatyczną, pięciosetową walką. - Dziewczynom z Wrocławia należą się gratulacje - zaprezentowały bardzo fajną siatkówkę i ciężko było postawić im się - chwali przeciwniczki Agata Nowak. O nowe punktowe zdobycze Nowak i jej drużyna powalczy już wkrótce. - Znowu zapowiada się na spotkanie za sześć punktów - komentuje zaplanowaną na piątek rywalizację młoda libero.[ORLEN Liga Kobiet]»

[2018-03-28 22:50:18]
LSK: Podział punktów we Wrocławiu
Aż pięciu setów było potrzeba do wyłonienia zwycięzcy wrocławsko-toruńskiego pojedynku. Ostatecznie dwa punkty pojechały do Kujawsko-Pomorskiego, a jeden został w stolicy Dolnego Śląska. W tym spotkaniu gra obu drużyn nieco falowała. Pierwsza i trzecia partia, to całkowita dominacja gospodyń, które oddały rywalkom odpowiednio 15 i 13 "oczek". Torunianki zdecydowanie lepsze momenty miały w pozostałych odsłonach spotkania. Najwięcej emocji dostarczył czwarty set, gdzie wszystko rozegrało się w końcówce. Ostatecznie na święta w lepszych humorach udadzą się siatkarki Poli Budowlanych. Statuetka MVP powędrowała w ręce Kingi Hatali (21 pkt.).[ORLEN Liga Kobiet]»

Wielkie emocje w siatkarskim święcie w Łodzi
Fot.: Karol Zdyb

Wielkimi krokami zbliża się kolejne siatkarskie święto, czyli derby Łodzi. Zespoły ŁKS-u Commercecon Łódź i Grot Budowlanych Łódź zmierzą się ze sobą już po raz trzeci w tym sezonie. W dotychczasowej rywalizacji mamy remis. W spotkaniu ligowym górą były siatkarki ŁKS-u, zaś w finale Pucharu Polski triumfował team Budowlanych. A jak będzie tym razem?[ORLEN Liga Kobiet]»

Krystyna Strasz: Celujemy w medal Mistrzostw Polski
Fot.: Edwin Arturo Vega Aquino

Nowe punkty dopisał do konta po meczu we Wrocławiu, ŁKS Commercecon. Łódzkie siatkarki nie ukrywają, że liczą w tym sezonie ligowym na strefę medalową. - Wiadomo, chcemy ugrać jak najwięcej, mimo że w lidze nie ma łatwych rywali, a wszystko zależy od dyspozycji dnia i doświadczenia. W Pucharze Polski nam się nie udało, tym bardziej mamy nadzieję na jakiś medal. Taki jest plan i w to właśnie będziemy celować. Jesteśmy w stanie to zrobić, musimy tylko wywalczyć go naszą dobrą dyspozycją - informuje w rozmowie z Przeglądem Ligowym utalentowana libero drużyny ŁKS Commercecon Łódź, Krystyna Strasz.[ORLEN Liga Kobiet]»

Logowanie

Siatkówka

PlusLiga

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane