Najnowsze newsy

Publicystyka

Publicystyka | 2020-08-17 17:49:48 | Nadesłał: Sylwia Kuś-Vega | Źrodlo: inf. własna

„26 maratonów. Moje życie w biegu” - Meb Meflezighi / Scott Douglas

Można przejść obok życia albo przejść je w stylu Meba Keflezighiego, czyli naprawdę wybitnego erytrejskiego lekkoatlety, przez lata startującego w amerykańskich barwach, którego życie to źródło nieskończonej inspiracji i motywacji. Nakładem Wydawnictwa Studio Emka w czerwcu ukazała się książka „26 maratonów. Moje życie w biegu” - warto po nią sięgnąć i tym samym wejść w buty słynnego sportowca! - Łącząc wiele celów, możesz wiele osiągnąć - dzieli się swoimi przemyśleniami Meb Keflezighi.

W jakim jednym zdaniu można zamknąć lata imponującej kariery, która stała się udziałem czterokrotnego olimpijczyka, Meba Keflezighiego? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi nam on sam, rozpoczynając jeden z dwudziestu sześciu rozdziałów swojej książki od niezwykle celnej uwagi, że: „bieganie - podobnie jak życie - to nie jest projekt, który realizujesz w samotności”. Wdzięczny losowi Keflezighi już w pierwszych linijkach „26 maratonów. Moje życie w biegu” dedykuje książkę m.in. rodzicom, żonie Yordanos i trzem córkom: Sarze, Fiyori oraz Yohanie, bez których niewątpliwie nie byłby tym, kim jest. A jest prawdziwą ikoną - mało kto może pochwalić się tak znaczącymi rezultatami, jak czas 2:09:15 w Maratonie Nowojorskim (2009 rok), czy też wynik 2:08:37, uzyskany w 2014 r. w Maratonie Bostońskim. Te osiągnięcia mówią więcej niż słowa.

Mimo regularnych sukcesów, jakie Meb Keflezighi osiągał do 2017 roku, kiedy to zakończył zawodową karierę, w książce „26 maratonów. Moje życie w biegu” nie znajdziemy nic z „odcinania kuponów” od znakomitych wyczynów. Wspomniana lektura to płynąca z serca Keflezighiego melodia, która przenosi nas do codzienności profesjonalnego maratończyka, w jaką wpisane są nie tylko prestiżowe zwycięstwa, ale także gorsze dni, porażki i momenty zwątpienia. Założyciel MEB Foundation tj. instytucji finansującej liczne programy związane z promowaniem wśród dzieci aktywności fizycznej, w swojej książce porusza trudną tematykę, jak radzić sobie z rozczarowaniami oraz jak odnaleźć wewnętrzny balans. Żywe wspomnienia i barwne opisy przenoszą nas w świat, w którym chciałoby się pozostać na dłużej.


* Autorką tekstu jest Sylwia Kuś-Vega - przegladligowy.com

** Książka dostępna jest na stronie Wydawnictwa Studio Emka

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane