Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Transfery

Transfery | 2017-11-18 09:15:41 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: wisla.krakow.pl

„Wasyl” zawodnikiem Białej Gwiazdy

Marcin Wasilewski został zawodnikiem Wisły Kraków. „Wasyl” podpisał kontrakt do końca sezonu z możliwością jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

Wasilewskiego nie trzeba chyba przedstawiać kibicom. Urodzony w Krakowie czterokrotny mistrz Belgii z Anderlechtem Bruksela i mistrz Anglii z Leicester City swoją zawodniczą karierę rozpoczynał w Hutniku, który w 2000 roku zamienił na Śląsk Wrocław. W ekipie Wojskowych „Wasyl” zadebiutował w starciu z… Wisłą Kraków 15 października 2000.

W I lidze Marcin Wasilewski występował także w Wiśle Płock, Amice Wronki i Lechu Poznań, z którego w 2007 roku przeniósł się do Anderlechtu Bruksela. Defensora z Polski momentalnie pokochali fani Fiołków, którzy podziwiali waleczność i zaangażowanie „Wasyla”. Rangę legendy 37-latek zyskał po powrocie na piłkarskie boiska po złamaniu nogi w starciu ze Standardem Liège. Po roku rekonwalescencji Wasilewski wrócił do gry i został kapitanem stołecznego klubu.

W 2013 roku członek Klubu Wybitnego Reprezentanta Polski, który dla Biało-Czerwonych zagrał w 60 spotkaniach przeniósł się na Wyspy Brytyjskie, gdzie został zawodnikiem Leicester City. Lisy z Wasilewskim w składzie awansowały z Championship do Premier League, w której po niesamowitej kampanii zdołali utrzymać się jako beniaminek. Co działo się rok później, wszyscy pamiętają. Zespół Claudio Ranierego sensacyjnie zdobył mistrzostwo Anglii, a przyczynił się do tego „Wasyl”. Kontrakt Marcina Wasilewskiego z Lisami wygasł w czerwcu 2017 roku i od tego czasu był on wolnym zawodnikiem.

Jak dotąd defensor rozegrał w Ekstraklasie 117 meczów, w których zdobył 14 goli. W ekipie Białej Gwiazdy Wasilewski grać będzie z ulubionym numerem „27”.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane