I Liga | 2008-08-27 21:17:37 | Nadesłał: Grzegorz Bienias | Źrodlo: inf. własna
Na papierze zaległe spotkanie I kolejki Zagłębia Lubin z Dolcanem Ząbki zapowiadało się na mecz do jednej bramki - Dolcanu. I przez pierwsze pół godziny tak właśnie było. Miedziowi po trafieniach Golińskiego, Bartczaka i Micańskiego już po 25 minutach prowadzili 3:0. Ale piłkarze beniaminka I ligi nie zamierzali się poddawać i ostatecznie przegrali tylko 3:4.
Lubinianie zaczęli spotkanie z Dolcanem z wysokiego "C" bowiem juz po sześciu minutach prowadzili 2:0. Najpierw na listę strzelców wpisał się Michał Goliński, a za chwilę jego wyczyn skopiował Grzegorz Bartczak. Gdy trzeciego gola dla "Miedziowych" dołożył Ilijan Micanski wydawało się, że już jest po "herbacie". Tymczasem w 34. minucie po faulu Lacicia na zawodniku gospodarzy sędzia Robert Kubas podyktował rzut karny, który na gola zamienił Marcin Korkuć. W przerwie trener gospodarzy Marcin Sasal wprowadził na murawę Macieja Tataja, najlepszego strzelca Dolcanu w ubiegłym sezonie i była to znakomita decyzja. Tataj dał sygnał do ataku, gdy w 51. minucie pokonał Aleksandra Ptaka. Sześć minut później piękne trafienie zapisał na swoje konto Mariusz Solecki i mieliśmy sensację. Jednakże ostatnie słowo należało do Zagłębia, gdyż w 62. minucie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Ilian Micanski. Później jeszcze nasz zespół miał kolejne szanse na gola, zanotowaliśmy m.in. dwa słupki, ale wynik nie uległ już zmianie. Dolcan próbował zdobyć się na wyrównanie, ale akcje tego zespoły były budowane chaotycznie i gospodarze nie mieli tak naprawdę klarownych okazji. Wprawdzie bramkę strzelił Tataj, ale będąc na pozycji spalonej. Ostatecznie po emocjonującym meczu Zagłębie wypunktowało rywala z Ząbek i sięgnęło po zasłużone trzy punkty.
Dolcan Ząbki vs. KGHM Zagłębie Lubin 3:4 1:3
0:1 Goliński 4. min
0:2 Bartczak 6. min
0:3 Micański 25. min
1:3 Krzywicki 35. min (z karnego)
2:3 Tataj 50. min
3:3 Solecki 61. min
3:4 Micański 63. min
Żółte kartki: Marcin Korkuć, Marcin Warakomski (Dolcan) - Mateusz Bartczak, Mate Lacić, Szymon Pawłowski (Zagłębie)
Sędziował: Robert Kubas (Rzeszów)
Dolcan: Maciej Humerski - Dariusz Dadacz (80-Rafał Grzelak III), Maciej Demich, Artur Jędrzejczyk, Jacek Gabrusewicz, Krzysztof Krzywicki (80-Dariusz Papierz), Marcin Korkuć (46-Maciej Tataj), Marcin Warakomski, Sergiusz Wiechowski, Tomasz Kułkiewicz, Mariusz Solecki
KGHM Zagłębie: Aleksander Ptak - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak, Mate Lacić, Costa Nhamoinesu, Robert Kolendowicz (68-Damian Piotrowski), Michał Goliński, Patryk Klofik, Mateusz Bartczak, Szymon Pawłowski, Ilijan Micanski (90-Michał Zapaśnik)
Wykop
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się
Nie pamiętasz hasła? Nowe hasło
| Lp. | Drużyna | Mecze | Punkty |
| 1. | Widzew Łódź | 19 | 38 |
| 2. | KGHM Zagłębie Lubin | 19 | 37 |
| 3. | Korona Kielce | 19 | 37 |
| 4. | Podbeskidzie Bielsko-Biała | 19 | 36 |
| 5. | Znicz Pruszków | 19 | 33 |
| 6. | Flota Świnoujście | 19 | 32 |
| 7. | Górnik Łęczna | 19 | 31 |
| 8. | Wisła Płock | 19 | 26 |
| 9. | MKS Tur Turek | 19 | 23 |
| 10. | GKS Jastrzębie | 19 | 23 |
| 11. | Odra Opole | 19 | 21 |
| 12. | Kmita Zabierzów | 19 | 21 |
| 13. | Dolcan Ząbki | 19 | 20 |
| 14. | Warta Poznań | 19 | 20 |
| 15. | GKP Gorzów Wielkopolski | 19 | 19 |
| 16. | Stal Stalowa Wola | 19 | 19 |
| 17. | Motor Lublin | 19 | 18 |
| 18. | GKS Katowice | 19 | 15 |
Chcesz być powiadomiany/a o nowościach? Zapisz się do Newslettera.