Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2021-02-24 17:36:11 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: cracovia.pl

Luís Rocha wzmacnia Pasy

Nowym zawodnikiem Cracovii został portugalski lewy obrońca, Luís Augusto Martins Rocha. 27-letni gracz przenosi się do Pasów z Legii Warszawa.

Luís Rocha na boiskach PKO BP Ekstraklasy występuje od ponad dwóch lat, w trakcie których reprezentował barwy warszawskiej Legii. Jako zawodnik klubu z ul. Łazienkowskiej rozegrał 37 spotkań we wszystkich rozgrywkach, dwukrotnie asystując przy bramkach zespołu.

Nim pojawił się w Polsce, portugalski defensor występował w najwyższych ligach Grecji oraz rodzimej Portugalii. Reprezentował wówczas zespoły odpowiednio Panetolikosu oraz Vitórii Guimarães. W drugiej z wymienionych drużyn przeszedł całą drogę profesjonalnego piłkarza - od drużyn juniorskich, przez zespół rezerw, po pierwszą drużynę. Tam zebrał również istotne doświadczenie, jeszcze jako dwudziestolatek notując pełne występy w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. W tym samym czasie zdobył również pierwsze seniorskie trofeum, sięgając po Puchar Portugalii 2012/13.

Po 47 występach we wszystkich rozgrywkach dla zespołu z dystryktu Braga, wraz z początkiem sezonu 2016/17 przeniósł się do greckiej Super League, gdzie reprezentował Panotelikos przez 2,5 roku. W 57 spotkaniach w Grecji dwukrotnie trafiał do siatki, notując też dwie asysty.

Następnym etapem w jego karierze stała się nasza PKO BP Ekstraklasa, w której jako zawodnik Legii Warszawa zagrał 26-krotnie. Jedenaście razy również występował w rozgrywkach pucharowych, łącznie dwa razy notując ostatnie podanie. Teraz pozostaje w Polsce, dołączając jednak do najstarszego Klubu sportowego w kraju. Z Pasami wiąże się do końca trwającego sezonu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane