Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2020-07-03 12:35:43 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa/ekstraklasa.org

Młodzieżowiec Czerwca PKO Banku Polskiego: Jakub Moder

Jakub Moder został wybrany Młodzieżowcem Czerwca PKO Banku Polskiego. Drugi raz z rzędu tytuł najlepszego gracza miesiąca w tej grupie wiekowej przypadł w udziale przedstawicielowi Lecha Poznań.

W 2020 roku Jakub Moder wyrósł na czołową postać drugiej linii Lecha Poznań. Tuż po przerwie zimowej, w lutym, trafił bowiem dwa razy do siatek rywali. Czerwiec przyniósł mu zaś trzy kolejne gole do dorobku. W starciu z Pogonią Szczecin strzałem z okolic pogranicza "szesnastki" nie dał szans Dante Stipicy. W rywalizacji z Piastem Gliwice wykorzystał rzut wolny z bocznego sektora boiska, co uplasowało go w czołówce autorów najpiękniejszych bramek całej edycji zmagań. Wreszcie przeciwko Śląskowi Wrocław stanął do rzutu karnego i przechytrzył specjalizującego się w "jedenastkach" Matusa Putnockiego. Sam fakt powierzenia mu roli egzekutora już dowodził pozycji, jaką Jakub Moder wyrobił sobie w drużynie Kolejorza.

Trzy gole i trzy różne drogi do ich uzyskania. Pomocnik Kolejorza niewątpliwie zaprezentował w ten sposób całkiem szeroki arsenał możliwości w sztuce ataku. Średnio trafiał on do siatki przeciwników raz na 141 minut. Do tego jeszcze aż dwanaście razy w siedmiu kolejkach próbował pokonać bramkarzy przeciwników (1,71 na mecz), z czego siedem strzałów (58%) powędrowało w światło bramki. Dwukrotnie dzięki swym wyczynom trafiał też do jedenastki kolejki PKO Bank Polski Ekstraklasy (29. i 31.). W efekcie tej znakomitej dyspozycji w minionym miesiącu zapisze też na swoim koncie tytuł Młodzieżowca Czerwca PKO Banku Polskiego. Wyścig po ten sukces młody pomocnik wygrał, pokonując Przemysława Płachetę (Śląsk Wrocław), a także Kamila Piątkowskiego (Raków Częstochowa).

Jakub Moder wykorzystał swoją drugą szansę w karierze na zdobycie takiego lauru. W poprzedniej odsłonie był bowiem także nominowany, ale ostatecznie poległ w rywalizacji ze swoim kolegą klubowym - Kamilem Jóźwiakiem. Zatem już w drugiej odsłonie z rzędu nagroda trafiła w ręce przedstawicieli tego samego zespołu. To pierwsza taka sytuacja w historii plebiscytu.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane