Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2020-01-15 22:27:50 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: wisla.krakow.pl

Ľubomír Tupta wypożyczony do Wisły Kraków

Zimową przerwę Biała Gwiazda wykorzystuje na dokonanie kadrowych wzmocnień. Jednym z zawodników, którzy zasilą szeregi drużyny jest Ľubomír Tupta, przechodzący do Wisły Kraków na zasadzie półrocznego wypożyczenia. Dodatkowo, klub z Reymonta zagwarantował sobie prawo do kwotowego udziału w kolejnych transferach tego zawodnika.

Ľubomír Tupta, urodzony 27 marca 1998 roku w Prešovie, pod Wawel przyjechał z włoskiego Hellas Verona. Słowak swoją karierę rozpoczął w TJ Jarovnice, aby następnie przenieść się do 1. FC Tatran Prešov, skąd w wieku 16 lat zdecydował się przeprowadzić na Sycylię. Przejście to umożliwił mu występ na międzynarodowym turnieju Frenz International Cup, w którym brał udział z kolegami z reprezentacji Słowacji U-15 i w którym zanotował 7 trafień, zostając tym samym najlepszym strzelcem imprezy. W mieście u stóp Etny nie zagrzał jednak długo miejsca i w sezonie 2015/2016 został wypożyczony do Hellas Verona, gdzie dołączył do młodzieżowego zespołu, w barwach którego rozegrał łącznie 76 spotkań, notując przy tym 44 trafienia. Uważany za talent słowacki prawonożny napastnik w pierwszej drużynie wystąpił w 24 meczach.

Tupta ma za sobą występy w słowackich reprezentacjach młodzieżowych, ostatnio biorąc udział w eliminacjach do mistrzostw Europy U-21, które rozegrane zostaną w 2021 roku na Węgrzech i w Słowenii.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane