Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2019-11-14 12:40:33 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: gornikzabrze.pl

Wysoka kara dla Górnika

Komisja Ligi Ekstraklasy S.A. informuje, iż w związku ze zdarzeniami podczas meczu PKO Bank Polski Ekstraklasy Górnik Zabrze – Piast Gliwice (zachowanie kibiców gospodarzy) postanowiła nałożyć na klub Górnik Zabrze karę pieniężną w wysokości 15.000 (piętnaście tysięcy złotych).

Nałożona przez Komisję Ligi kara jest następstwem raportu delegata, w którym szczegółowo opisane zostały wydarzenia mające miejsce po ostatnim gwizdku sędziego: „Po zakończonym meczu w obrębie szesnastki w kierunku zawodników Piasta Gliwice zostały rzucone przedmioty – dwie zapalniczki oraz mała butelka 100 ml. Spadły w okolicach zawodników gości, ale nikt nie został trafiony.”

Jest to już trzecia kara nałożona za podobny incydenty w rundzie jesiennej. Każde kolejne wydarzenie o podobnym charakterze spowoduje, że orzekane kary będą coraz surowsze, włącznie z zamknięciem dla kibiców trybuny południowej.

Absolutna większość kibiców zgromadzonych na stadionie im. Ernesta Pohla wspiera drużynę w fantastyczny sposób, będąc jej dwunastym zawodnikiem. Doping wielotysięcznej rzeszy sympatyków Górnika wielokrotnie pomagał Górnikowi w trudnych momentach. To w dużej mierze dzięki atutowi własnego stadionu i fantastycznej atmosferze Górnik zdobył w tym sezonie w Zabrzu dwanaście punktów, przegrywając tylko jedno spotkanie, a piłkarze zawsze, nawet w najtrudniejszych momentach mogli liczyć na wsparcie kibiców, którzy są z Górnikiem na dobre i na złe. Jednak tego typu wydarzenia, choć mają charakter incydentalny, to w bardzo negatywny sposób wpływają na Klub zarówno w aspekcie finansowym, jak i wizerunkowym.

Dlatego pragniemy zaapelować do wszystkich kibiców o powstrzymanie w przyszłości negatywnych emocji i opisanych wyżej zachowań. Jesteśmy wszyscy TRÓJKOLOROWĄ RODZINĄ wielkiego klubu i zależy nam na dobru Górnika, którego nosimy w sercu. Wierzymy, że podobne zachowania nie będą w przyszłości miały miejsca, nie tylko dlatego, że ich konsekwencje dla Górnika z pewnością będą miały coraz bardziej restrykcyjny charakter.

Ponadto na Klub została nałożona kara finansowa w wysokości 10 000 złotych za wyjazdowe spotkanie z Legią Warszawa. Dodatkową sankcją jest zakaz wyjazdowy dla zorganizowanej grupy kibiców na jeden mecz poza Zabrzem.

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane