Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2019-06-14 15:08:09 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: inf. prasowa

Marcin Bartoń podpisał kontrakt ze Śląskiem

Młodzieżowy reprezentant Polski, zawodnik zespołu U15 Akademii Śląska Wrocław Marcin Bartoń, podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt z wrocławskim klubem.

Urodzony w 2004 roku napastnik występuje w drużynie U15 prowadzonej przez trenera Krzysztofa Wołczka. Stanowił o sile zespołu, który zdobył mistrzostwo Dolnego Śląska i był o włos od finału mistrzostw Polski. W półfinałowym dwumeczu lepsza okazała się Pogoń Szczecin (WKS wygrał 3:2 przy Oporowskiej, przegrywając 0:1 w rewanżu). W całym sezonie napastnik zapisał na swoim koncie ponad 20 trafień.

Marcin to również etatowy reprezentant kraju. W młodzieżowej reprezentacji zadebiutował już w zeszłym roku i regularnie otrzymuje kolejne powołania. Na niedawnym towarzyskim turnieju w Finlandii - gdzie Biało-czerwoni rywalizowali z gospodarzami, Słowacją oraz Węgrami - Polska z Bartoniem w składzie okazała się najlepsza. Napastnik Śląska został królem strzelców turnieju.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mój pierwszy kontrakt podpisałem ze Śląskiem Wrocław. Cieszę się, że właśnie tutaj mogę realizować moje piłkarskie marzenia. To dla mnie duża motywacja do dalszej pracy - podkreśla Marcin Bartoń.

Klub podpisał z piłkarzem kontrakt na trzy lata.


Fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Piłka nożna

Najnowsze galerie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Polecane