Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-09-24 20:34:00 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

9. kolejka LOTTO Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami już 9. kolejka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2018/2019. W ten weekend znów doszło do zmiany lidera. Mimo straty 2 oczek u siebie 1. miejsce w sobotę odzyskała Lechia Gdańsk, jednak w niedzielę nowym liderem po wyjazdowej wygranej została Jagiellonia Białystok. Mimo zwycięstwa tabelę nadal zamyka Cracovia Kraków.

W pierwszym piątkowym spotkaniu piętnasta Pogoń Szczecin ograła u siebie liderującą do tej pory Wisłę Kraków 2:1. Dzięki trzem zdobytym punktom „Portowcy” awansowali na 13. miejsce. W drugim meczu 9. kolejki Ekstraklasy w spotkaniu przyjaźni na trybunach będąca w małym kryzysie Arka Gdynia pokonała przed własną publicznością Lecha Poznań 1:0. „Kolejorz” pozostaje bez ligowego zwycięstwa już od pięciu spotkań.

Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę, w niedzielę oraz w poniedziałek. Na początek sobotnich zmagań ostatnia Cracovia Kraków zmierzyła się z nadal rozczarowującą Wisłą Płock. „Pasy” wykorzystały atut własnego boiska triumfując 3:1. Następnie w pojedynku ekip z czołówki Lechia Gdańsk mimo prowadzenia po 25 minutach aż 3:0 tylko zremisowała u siebie z Zagłębiem Lubin 3:3, które wszystkie 3 gole strzeliło po przerwie. Na koniec dnia Legia Warszawa wygrała z Miedzią Legnica aż 4:1 i jest już na podium.

Emocji nie brakowało także w niedzielę. Wtedy zawodzący Śląsk Wrocław zagrał u siebie z solidnym Piastem Gliwice, który tym razem gładko przegrał aż 1:4. Po godzinie 18:00 znów nie wygrał zabrzański Górnik, który mimo prowadzenia 1:0 poległ z Jagiellonią Białystok 1:3. Dzięki temu zwycięstwu Jaga wskoczyła na 1. miejsce. W jedynej poniedziałkowej Korona Kielce wygrała z Zagłębiem Sosnowiec 3:1 poprawiając swoją pozycję w tabeli.