Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-05-13 22:37:15 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

36. kolejka LOTTO Ekstraklasy – podsumowanie

W sobotę o godzinie 15:30 czterema meczami grupy spadkowej została zainaugurowana przedostatnia 36. kolejka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. Po tej serii spotkań wiemy już, że na pewno z Ekstraklasą pożegna się Sandecja Nowy Sącz.

36. kolejka grupy mistrzowskiej rozegrana została w niedzielę, 13 maja, o godzinie 18:00. Wtedy Wisła Kraków podjęła przy Reymonta Lecha Poznań. W pierwszej połowie widzieliśmy kilka niezłych dośrodkowań w pole karne Cuesty, jednak żadne nie zostało zamienione na gola. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Wynik tuż po zmianie stron otworzył Gytkjaer. Lech miał jeszcze szansę podwyższyć na 2:0 jednak w słupek trafił Jevtić. W końcówce meczu doszło do przepychanki, w konsekwencji arbiter postanowił doliczyć jeszcze parę minut. W ostatniej akcji Putnockyego pokonał Brożek. Mecz zakończył się remisem 1:1. O tej samej porze liderująca Legia Warszawa pokonała walczącego o puchary Górnika Zabrze 2:0, a w Lubinie tamtejsze Zagłębie przegrało z Jagiellonią Białystok 1:2. Tym samym w walce o mistrzostwo pozostała już tylko Legia i Jagiellonia. W 4 meczu grupy A płocka Wisła przed własną publicznością rozbiła Koronę Kielce 4:1 i zachowała jeszcze szansę na europejskie puchary.

8. Zagłębie Lubin 49

36. kolejka w grupie spadkowej została rozegrana w sobotę o 15:30. Termalika Nieciecza pokonała u siebie Arkę Gdynia 2:1 i wydostała się ze strefy spadkowej, kosztem Piasta Gliwice, który poległ we Wrocławiu 1:3. Na utrzymanie nie ma już szans natomiast Sandecja Nowy Sącz, która przegrała z Cracovią 0:1. Po remisie 1:1 z Pogonią Szczecin pewna utrzymania jest już Lechia Gdańsk.