Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-04-16 22:47:46 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

31. kolejka LOTTO Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami już 31. kolejka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. W tej serii spotkań przegrała cała prowadząca trójka, zatem liderem ligowej tabeli pozostał Lech Poznań. Na drugim biegunie w coraz gorszej sytuacji jest ostatnia Sandecja Nowy Sącz, która w ten weekend nie potrafiła zdobyć nawet punktu i powoli spogląda już w kierunku I-ligi.

Już w pierwszym spotkaniu 1. kolejki fazy finałowej pozycji lidera bronił Lech Poznań, który w swojej twierdzy podejmował Koronę Kielce. Kolejorz mógł wyjść na prowadzenie w 32. minucie jednak Darko Jevtić zmarnował rzut karny podyktowany za faul na Vujadinoviciu. Jak wiadomo niewykorzystane sytuacje się mszczą, w tym przypadku miało to miejsce już po dwóch minutach, kiedy to strzałem z dystansu Putnocky’ego pokonał Kapidzić. Pomimo kilku niezłych sytuacji podopieczni Nenada Bjelicy nie zdołali pokonać bramkarza gości. Lech przegrał z Koroną 0:1 i tym samym przerwał trwającą ponad rok serię meczów bez porażki przed własną publicznością. Jeszcze większe emocje czekają nas w sobotę. O 18:00 wicelider Jagiellonia Białystok walczył o przełamanie w starciu z Górnikiem Zabrze, który czeka na zwycięstwo jeszcze dłużej niż klub z Podlasia. Po emocjonującej końcówce lepsi okazali się górnicy triumfując 2:1. Następnie Legia Warszawa zagrała przy Łazienkowskiej z ósmym Zagłębiem Lubin, które zagrało lepiej zwyciężając tym samym 1:0. Zmagania 31. kolejki zakończył poniedziałkowy bój Wisły Płock z Wisłą Kraków. Po bardzo zaciętym, ofensywnym meczu padł remis 2:2, choć „Biała Gwiazda” prowadziła 2 razy.

8. Wisła Kraków 45

Rywalizacja w grupie spadkowej rozpoczęła się piątkowymi Derbami Trójmiasta. Arce nie udało się zrewanżować Lechii Gdańsk za ubiegłotygodniową porażkę. Tym razem na własnym obiekcie pomimo prowadzenia 1:0 po golu Szwocha z rzutu karnego, przegrali 1:2. W sobotę niemal pewna ligowego bytu Cracovia Kraków spotkała się z walczącym mocno o utrzymanie Piastem Gliwice. „Pasy” nadal nie odpuszczają i tym razem gospodarze wygrali 2:1. W niedzielę odbyły się aż dwa mecze grupy spadkowej. Wtedy Pogoń Szczecin podejmowała przedostatnią przed tym weekendem Termalikę Nieciecza. „Portowcy” nie mieli żadnych problemów ze zdobyciem 3 punktów wygrywając 2:0. Potem Śląsk Wrocław strzelając gola już w 1. minucie pokonał ostatnią Sandecję Nowy Sącz 1:0.