Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-03-12 21:15:22 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

27. kolejka LOTTO Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami już 27. kolejka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. W hicie tej serii spotkań Lech Poznań rozgromił przy Bułgarskiej liderującą Jagiellonię Białystok aż 5:1. Ważny krok w kierunku awansu do górnej ósemki uczyniły obie Wisły, natomiast Sandecja Nowy Sącz po kolejnej porażce pozostała na dnie ligowej tabeli.

Na początek 27. kolejki zabrzański Górnik, który ostatnio trochę spuścił z tonu walczył przed własną publicznością z Zagłębiem Lubin, które od początku wiosny rozczarowuje. Mimo gry zabrzan od 11 minuty w przewadze i dwukrotnego prowadzenia, „Miedziowi” wydarli remis w doliczonym czasie remisując 2:2. W drugim piątkowym meczu Wisła Kraków bijąca się o górną ósemkę ograła przeciętnego Śląska Wrocław 3:1 po hat-tricku Carlitosa. Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę, w niedzielę oraz w poniedziałek.

W pierwszym sobotnim spotkaniu ostatnia w tabeli Sandecja Nowy Sącz zagrała w Niecieczy z Piastem Gliwice, który tydzień temu przez zachowanie kibiców prawdopodobnie stracił 3 punkty. Tym razem Piastowi nikt już nie przeszkodził wygrać, a gliwiczanie łatwo rozbili beniaminka aż 3:0. Następnie Pogoń Szczecin równie łatwo, bo 0:3 uległa Cracovii Kraków, która cały czas ma szanse na awans do grupy mistrzowskiej. Na koniec dnia Wisła Płock w ciekawym boju dwóch ekip z górnej połówki tabeli okazała się lepsza od Korony Kielce triumfując 2:0. Dzięki temu zwycięstwu „Nafciarze” są już niemal pewni gry w górnej ósemce.

Emocji nie brakło również w niedzielę. Wtedy w hicie 27. kolejki Ekstraklasy poznański Lech w swojej twierdzy podejmował najlepszą na wyjazdach i liderującą w lidze Jagiellonią Białystok. Spotkanie lepiej zaczęło się dla gości z Białegostoku, którzy w 18. minucie objęli prowadzenie za sprawą gola Novikovasa. Kolejorz jeszcze przed przerwą zdołał doprowadzić do remisu. Po zmianie stron podopieczni trenera Bjelicy zagrali wręcz koncertowo. Festiwal strzelecki w drugiej połowie rozpoczął Dilaver, który swoim trafieniem wyprowadził lechitów na prowadzenie. Później trafiali kolejno Jevtić z rzutu karnego, Jóźwiak i Trałka. Mecz zakończył się zwycięstwem Lecha 5:1. Następnie o godzinie 18:00 gdańska Lechia mająca nowego trenera nie dała rady zatrzymać Legii Warszawa przegrywając gładko 1:3. W jedynej poniedziałkowej konfrontacji Arka Gdynia rozgromiła Termalikę Nieciecza 4:0 i pozostała w grze o ósemkę.