Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2018-02-12 22:07:22 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

22. kolejka LOTTO Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami już 22. kolejka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. W ten weekend ligowcy po niespełna 2 miesiącach przerwy wrócili do zmagań i rozpoczęli rundę wiosenną, która zakończy się 20 maja. Już na starcie wiosny 2018 trochę pozmieniało się w tabeli. Ostatnia nie jest już Pogoń Szczecin, natomiast Jagiellonia Białystok została nowym wiceliderem.

Na początek 22. kolejki Ekstraklasy walcząca o górną ósemkę Wisła Płock zagrała u siebie z mającym wysokie aspiracje po jesieni Górnikiem Zabrze. Mimo prowadzenia gości 1:0 aż 4:2 wygrali „Nafciarze” notując piorunująca końcówkę zawodów. W drugim piątkowym meczu czekał nas mały hit. Kandydat do europejskich pucharów, Zagłębie Lubin spotkało się przed własną publicznością z liderującą po rundzie jesiennej Legią Warszawa. Na każdą z dwóch bramek „Wojskowych” ekipa „Miedziowych” potrafiła odpowiedzieć, jednak z boiska zeszła pokonana po karnym w 98 minucie.

Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę, w niedzielę oraz w poniedziałek. W sobotę w pojedynku ekip z dna tabeli Pogoń Szczecin łatwo rozbiła Sandecję Nowy Sącz 4:1. Następnie Cracovia Kraków przy pustych trybunach podejmowała Śląska Wrocław. Mimo przegrywania 0:1 zespół „Pasów” wygrał 2:1 po bramce w końcówce dobrze nam znanego Denissa Rakelsa. Na koniec dnia w kolejnej interesującej konfrontacji Lechia Gdańsk zremisowała z Wisłą Kraków 1:1. Oba gole padły jeszcze w pierwszej połowie.

Emocji nie zabrakło również w niedzielę. Wtedy Termalica Nieciecza zagrała z nieobliczalną Koroną Kielce. Wynik meczu otworzył się w 14 minucie, kiedy to długo zwlekający z wybiciem piłki bramkarz gospodarzy niefortunnie trafił futbolówką Kacharavę. Po zmianie stron kibice zobaczyli jeszcze dwa gole, oba autorstwa piłkarzy Korony Kielce. Mecz zakończył się zwycięstwem podopiecznych trenera Lettieri’ego 3:0. Następnie w meczu drużyn mających najlepsze defensywy w lidze Arka Gdynia bezbramkowo zremisowała z Lechem Poznań. Kolejorz czeka na wyjazdowe zwycięstwo już od 20 sierpnia. W jedynej poniedziałkowej konfrontacji Jagiellonia Białystok pokonała na wyjeździe Piasta Gliwice 2:0 zostając tym samym nowym wiceliderem i spychając „Piastunki” na ostatnie miejsce.