Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2017-12-10 23:18:34 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KKSLECH.com

19. kolejka LOTTO Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami 19. kolejka LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. Liderem nadal pozostaje Górnik Zabrze, jednak po remisie z Lechią ma 1 punkt przewagi nad Legią, która swoje spotkanie wygrała. Tabelę zamyka Pogoń Szczecin. Po porażce z Wisłą Płock pracę stracił trener Wisły Kraków – Kiko Ramirez.

Na początek 19. kolejki Ekstraklasy Sandecja Nowy Sącz, która nie może wygrać od września zagrała w Niecieczy z radzącą sobie w kratkę Jagiellonią Białystok. Goście wyszli na prowadzenie po przerwie celnie wykorzystując rzut karnych. Gospodarze też mieli jedenastkę, której nie wykorzystali przegrywając 0:1. W drugim piątkowym meczu liderujący Górnik Zabrze spotkał się u siebie z Lechią Gdańsk. Po ciekawych i wyrównanym meczu padł sprawiedliwy remis 1:1.

Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę oraz w niedzielę. Ze względu na następną serię spotkań w trakcie tygodnia nie będzie żadnego meczu w poniedziałek. W sobotę na początek dnia Śląsk Wrocław podejmował Piasta Gliwice. Choć gospodarze dwukrotnie prowadzili, to wyrównany mecz zakończył się remisem 2:2. Później mająca serię bez porażki i będąca na fali Korona Kielce zmierzyła się przed własną publicznością z solidną Arką Gdynia. Każda passa kiedyś się kończy, jednak mało kto spodziewał się, że „Arkowcy” tak łatwo wynikiem 3:0 zleją „Koroniarzy” na ich terenie. Na koniec dnia Legia Warszawa spotkała się przy Łazienkowskiej z Termaliką Nieciecza, którą po golach w drugiej połowie łatwo pokonała 3:0.

Tym razem w niedzielę odbyły się aż 3 mecze. O 15:30 Wisła Kraków przegrała przy Reymonta z Wisłą Płock 0:1. Po spotkaniu klub ogłosił, że Kiko Ramirez nie jest już trenerem Wisły Kraków. W równolegle rozgrywanym meczu Pogoń Szczecin podejmowała u siebie Zagłębie Lubin. Szczecinianie pierwszą połowę kończyli prowadząc 3:1. Zaraz po zmianie stron Zagłębie zdołało „złapać kontakt”, a w doliczonym już czasie wyrównało. Mecz zakończył się remisem 3:3. Wszystkie gole dla gości z Lubina strzelił Jakub Świerczok. Na koniec 19. kolejki przed ponad 20 tysiącami ludzi Lech Poznań zmierzył się przy Bułgarskiej z Cracovią Kraków. Poznaniacy początku meczu nie mogli zaliczyć do udanych. Najpierw w 3. minucie gol dla Cracovii – na szczęście nie uznany, a następnie fatalna kontuzja Macieja Makuszewskiego. W 38. minucie Kolejorz wyszedł na prowadzenie po golu Emira Dilavera. Ostatecznie Lech pokonał Cracovię 1:0.