Piłka Nożna » Ligi polskie » Ekstraklasa

Ekstraklasa | 2017-10-16 22:13:19 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KKSLECH.com

12. kolejka LOTTO Ekstraklasy – podsumowanie

Za nami już 12. kolejka piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018. W pierwszej serii spotkań po październikowej przerwie na kadrę pozycję lidera odzyskał Lech Poznań i to nawet mimo straty 2 punktów na wyjeździe. Porażkę poniósł Górnik Zabrze, natomiast Cracovia Kraków po zwycięstwie 3:0 opuściła strefę spadkową spychając do niej Pogoń Szczecin.

W piątek na początek 12. kolejki ligowej nieźle spisująca się u siebie Korona Kielce grała z Wisłą Płock, która ostatnio całkiem nieźle punktuje. Gospodarze objęli prowadzenie w końcówce pierwszej połowy, wtedy to z rzutu wolnego Możdżeń pokonał fatalnie interweniującego Kiełpina. Wynik na dziesięć minut przed końcem na 2:0 ustalił Jukić. W drugim meczu tego dnia Jagiellonia Białystok podejmowała przed własną publicznością Lecha Poznań. Poznaniacy lepiej weszli w mecz i już w 27 minucie objęli prowadzenie po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego Darko Jevticia. Do przerwy Lech miał spotkanie pod kontrolą. Mógł nawet podwyższyć wynik, jednak do szatni schodził z jednobramkową zaliczką. Po zmianie stron role się odwróciły. Jagiellonia z czasem atakowała coraz groźniej aż w końcu w 87 minucie doprowadziła do remisu. Lech chwilę później co prawda strzelił gola, lecz po analizie VAR został on anulowany, gdyż padł z pozycji spalonej. Spotkanie w Białymstoku zakończyło się wynikiem 1:1.

Dokończenie kolejki tradycyjnie nastąpiło w sobotę, w niedzielę oraz w poniedziałek. W sobotę na początek dnia Piast Gliwice, który za kadencji Waldemara Fornalika nie poprawił wyników zmierzył się z zawsze groźną Sandecją Nowy Sącz. Gospodarze prowadzili 1:0, później musieli gonić wynik, ale dali radę to zrobić wyrównując na 2:2 w 97 minucie gry. Następnie Termalika Nieciecza zagrała z Arką Gdynia. Po przeciętnych zawodach padł remis 1:1 z którego bardziej mogą być zadowoleni gospodarze. Na koniec dnia dobry ostatnio u siebie Śląsk Wrocław powalczył z Wisłą Kraków, która dla odmiany na wyjazdach nie błyszczy. Tym razem było inaczej. „Biała Gwiazda” okazała się skuteczniejsza triumfując we Wrocławiu 2:0. Dla Śląska była to pierwsza domowa porażka od kwietnia.

Emocji nie zabrakło także w niedzielę. Wtedy w pojedynku czołowych drużyn Zagłębie Lubin przetestowało liderującego Górnika Zabrze. „Miedziowi” prowadzili 1:0, później 3:1, by ostatecznie wygrać 3:2. Dzięki zwycięstwu Zagłębia Lubin nowym liderem Ekstraklasy został Lech Poznań, który ma najlepszy bilans goli. O 18:00 na Łazienkowskiej w hicie 12. kolejki Ekstraklasy warszawska Legia wymęczyła wynik 1:0 nad Lechią Gdańsk. W jedynej poniedziałkowej konfrontacji czekał nas bój dołujących zespołów, czyli Cracovii Kraków z Pogonią Szczecin. W tym meczu „Portowcy” prowadzili grę, ale to „Pasy” strzelały gole. Cracovia wygrała 3:0 opuszczając tym samym strefę spadkową.