Najnowsze newsy

Piłka Nożna » Europejskie Puchary

Europejskie Puchary | 2020-12-03 23:28:02 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: kkslech.com

5. kolejka Ligi Europy – podsumowanie

W czwartek, 3 grudnia na łącznie 24 stadionach odbyła się 5. kolejka piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2020/2021. Tym samym ponownie 48 klubów już przedostatni raz stanęło do walki o punkty w rozgrywkach europejskich. Kolejne drużyny zapewniły już sobie awans do 1/16 finału.

Wszystko jest już jasne w naszej grupie D. Po wygranej nad Lechem 4:0 na 1. miejsce wskoczyła Benfika, która jest już w 1/16 finału Ligi Europy podobnie jak Rangersi, którzy pokonali ostatni Standard 3:2.

Obecnie rywalizacja nie rozstrzygnęła się jedynie w grupie A, najciekawszej grupie F, grupie I oraz w K. W pozostałych grupach są znane już po dwa kluby, które zagrają wiosną w 1/16 finału Ligi Europy.

W czwartek, 3 grudnia największą niespodziankę sprawiła Zorya Ługańsk pokonując na Ukrainie angielski Leicester 1:0. Nadal 0 punktów ma Ludogorets, Dundalk oraz Gent, a wciąż gola nie straciło Dinamo Zagrzeb.

Zwycięzcy meczów 5. kolejki Ligi Europy 2020/2021 zarobili 570 tysięcy euro, natomiast kluby, które zremisowały dostały od UEFA 190 tysięcy euro. Ostatnia 6 seria spotkań odbędzie się w czwartek, 10 grudnia.


Wyniki 5. kolejki Ligi Europy 2020/2021 (czwartek, 3 grudnia)

Grupa A
CFR Cluj – CSKA Sofia 0:0
AS Roma – Young Boys Berno 3:1

1. Roma 13
2. Young Boys 7
3. Cluj 5
4. CSKA Sofia 2

Grupa B
FK Molde – Dundalk 3:1
Arsenal FC – Rapid Wiedeń 4:1

1. Arsenal 15
2. Molde 9
3. Rapid 6
4. Dundalk 0

Grupa C
Slavia Praga – Hapoel Beer-Sheva 3:0
Nice – Bayer Leverkusen 2:3

1. Slavia 12
2. Bayer 12
3. Nice 3
4. Hapoel 3

Grupa D
Benfica Lizbona – Lech Poznań 4:0
Rangers FC – Standard Liege 3:2

1. Benfica 11
2. Rangers 11
3. Lech 3
4. Standard 3

Grupa E
Granada – PSV Eindhoven 0:1
Omonia Nikozja – PAOK Saloniki 2:1

1. Granada 10
2. PSV 9
3. PAOK 5
4. Omonia 4

Grupa F
AZ Alkmaar – Napoli 1:1
Real Sociedad – HNK Rijeka 2:2

1. Napoli 10
2. Sociedad 8
3. Alkmaar 8
4. Rijeka 0

Grupa G
AEK Ateny – Sporting Braga 2:4
Zorya Ługańsk – Leicester 1:0

1. Leicester 10
2. Braga 10
3. Zorya 6
4. AEK 3

Grupa H
Lille – Sparta Praga 2:1
AC Milan – Celtic Glasgow 4:2

1. Lille 11
2. Milan 10
3. Sparta 6
4. Celtic 1

Grupa I
Karabach Agdam – Maccabi Tel-Awiw 1:1
Sivasspor – Villarreal 0:1

1. Villarreal 13
2. Maccabi 8
3. Sivasspor 6
4. Karabach 1

Grupa J
LASK Linz – Tottenham Hotspur 3:3
Antwerp – Ludogorets Razgrad 3:1

1. Antwerp 12
2. Tottenham 10
3. LASK 7
4. Ludogorets 0

Grupa K
Feyenoord Rotterdam – Dinamo Zagrzeb 0:2
CSKA Moskwa – Wolfsberger 0:1

1. Dinamo 11
2. Wolfsberger 7
3. Feyenoord 5
4. CSKA 3

Grupa L
KAA Gent – Slovan Liberec 1:2
Crvena Zvezda Belgrad – Hoffenheim 0:0

1. Hoffenheim 13
2. Crvena 10
3. Liberec 6
4. Gent 0

Dodaj do:
Wykop

Dodaj komentarz

Aby móc komentować, musisz być zalogowany.

Zaloguj się, albo gdy nie masz jeszcze konta Zarejestruj się

Logowanie

Newsletter

Ostatnio zarejestrowani

Najnowsze galerie

Polecane