Piłka Nożna » Europejskie Puchary

Europejskie Puchary | 2017-08-04 00:53:46 | Nadesłał: Dawid Ćmielewski | Źrodlo: KKSLECH.com

III runda kwalifikacyjna Ligi Europy – podsumowanie

W środę, 2 sierpnia oraz w czwartek, 3 sierpnia na łącznie 29 stadionach odbyły się rewanżowe mecze III rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2017/2018. W rewanżowych spotkaniach nie zabrakło niespodzianek i odpadnięcia kilku mocnych klubów.

Dalej nie gra już m.in. FC Sion, Sparta Praga, Bordeaux, Gent, PSV Eindhoven i Freiburg. Wszystkie te kluby odpadły odpowiednio z Suduvą Marijampole, Crveną Zvezdą Belgrad, Altach, NK Osijek oraz NK Domzale. Z pucharami przez remis 2:2 pożegnał się Lech Poznań, który odpadał bramkami z FC Utrecht. Dalej nie gra też Arka Gdynia, która prowadząc w Danii 1:0 uległa FC Midtjylland 1:2 tracąc gola w doliczonym czasie gry.

Rewanż za udany może uznać choćby Shkendija Tetovo, która u siebie odrobiła straty z Litwy czy Apollon Limassol eliminując Aberdeen. Po rzutach karnych Czechów wyeliminowało za to Skenderbeu Korce, natomiast nawet domowa porażka Zenitu Sankt Petersburg 0:1 dała Rosjanom awans.

Bardzo ciekawie było w ostatnim meczu, który zakończył się krótko po godzinie 00:30. W nim Sporting Braga pokonał AIK Solna 2:1 strzelając zwycięskiego gola w 121 minucie dogrywki uzupełniając tym samym grono uczestników ostatniej IV rundy eliminacyjnej Ligi Europy.